K O N T A K T
 
Hlavní 132/52
353 01 Mariánské Lázně
info@miracles.cz
OBJEDNÁVKY:  +420602550980
                              +420720036980
O T E V Ý R A C Í   D O B A
Pondělí - Pátek
08:00 - 18:00
Sobota - Neděle
dle dohody

 

© 2018 BEAUTY CENTRUM MIRACLES S.R.O.

Profesionální péče o nohy a chodidla pro ženy a muže. Zarostlý nehet: vyhněte se chirurgovi, náš certifikovaný podolog Vám pomůže!

Chodidla nesou celou váhu Vašeho těla, a proto si určitě zaslouží pozornost a důkladnou péči. Při zanedbání péče se může pokožka chodidel stát zdrojem nepříjemných bolestí a problémů. Svěřtě své nohy do péče našeho podologa! V našem centru krásy můžete zdarma využít konzultace s profesionálem, ať už Vás trápí cokoliv: mozoly, puchýře, kuří oka, zarostlý nehet, poprskaná kůže, pálení pat, pocit těžkých nohou nebo hyperkeratóza. Naše specialistka Vám stanoví diagnózu, stanoví způsob léčby a poradí ohledně prevence.

Jak vyléčit zarostlý nehet na noze?

Zarůstající nehty trápí nejednu ženu či muže, stejně jako například paronychium čili zánět nehtového lůžka. 


K těmto problémům může mimo jiné přispět:

  • deformace chodidla jako například vbočený palec u nohy,

  • nesprávná úprava nehtů, především špatné stříhání,

  • přílis těsná obuv.

Tento problém se řeší buď chirurgickým odstraněním části či celého nehtového lůžka laserem, plastikou nehtového lůžka nebo také bezoperačními metodami jako je:

  • ortonyxie čili kovová nehtová rovnátka, B/S špony,

  • tamponáda,

  • sulci protektor

Léčba zarostlého nehtu pomocí nehtových rovnátek

První rovnací aparát na nehty byl patentovaný již v roce 1876 v Ohiu. Dnes už je k dostání několik druhů rovnátek od plastových nalepovacích proužků (B/S špony) přes jednoduché drátky až po nejnovější kombinaci silikonu a drátku.
Před aplikací samotné špony se provádí přístrojová pedikúra, kompletní ošetření nohou, zahrnující odstranění zrohovatělé kůže, úpravu kůžiček kolem nehtů i opečování samotných nehtů drobnými frézkami. Pedikúra je velmi příjemná a díky ní jsou nehty dokonale připravené na nalepení špony bez lakování.
Metoda korekce zarostlého nehtu s dopomocí kovových špon je absolutně bezbolestná. Tenký kousek drátku z dentální slitiny se upevní na středu postiženého nehtu pomocí speciálního gelu a na krajích nehtu se zafixuje malými háčky. Drátek na nehtu se postupně utahuje. Nehtová destička se tak narovnává do správné pozice.
Použití plastových B/S špon je vhodné především pro křehké a lámavé nehty. Jsou vyrobeny z umělé hmoty ve tvaru pružiny a celou plochou se nalepí na nehet.
Díky kombinaci kvalitní pedikúry a "rovnátek" můžete předejít nepříjemnému chirurgickému zákroku.

                                                                                                  1490 Kč

Podologie a zarostlý nehet. Často kladené dotazy (FAQ)

Můžu se na vás obrátit i s vážnějšími problémy jako jsou mykózy, záněty a bolestivé zarůstání nehtů?

Ano, nestyďte se a objednejte se k nám na konzultaci s jakýmkoli problémem. Dokážeme vyřešit problémy týkající se podologie včetně zarostlých nehtů, případně vám poradíme, kde hledat pomoc přímo pro váš konkrétní problém. Některá zařízení považují za nejlepší řešení stržení postiženého nehtu, my tuto cestu bereme až jako poslední možnou. Téměř vždy lze trhání nehtů vhodným ošetřením předejít.

Jak fungují nehtové špony v rámci ošetření zarostlých nehtů?

 

  • Každý nehet je geneticky individuální, roste a narovnává se jinak dlouho, proto je velmi těžké určit dopředu průběh léčby.

  • Naši odborníci používají profesionální drátové špony Naspam, které upevní k nehtu na dobu cca 6 týdnů, a které nehet aktivně narovnávají, díky čemuž dojde k odstranění zarůstání nehtu.

  • Nasazení špony však není bolestivé, naopak se vám okamžitě uleví od bolesti, kterou způsobovalo zarůstání. Špona vás nijak neomezuje v běžných činnostech ani není výrazně neestetická – jde pouze o tenký drátek, který je bodově uchycen k nehtu.

Jak se vyhnout riziku zarostlých nehtů?

Ideální je navštívit pedikérku jednou za čtyři týdnů, když se odborně ošetří zrohovatělá kůže na chodidlech a zastřihnou správně nehty, aby se předešlo jejich zarůstání. Ze zdravotního hlediska péči o chodidla netřeba zanedbávat, hlavně v případě, pokud máte například zarůstající nehty, různé mykózy, kvasinkové infekce, bradavice či kuří oka. Samozřejmě, důležitý je i vzhled nohou, který neubírá na sebevědomí a s tím spojený pocit krásných a upravených nohou a nehtů.

Pro koho je léčba pomocí špon vhodná?

Nasazení špon je možné u kohokoli, komu nehet zarůstá či k tomu má sklony. Vyrovnáním nehtu se zarůstání dá předejít. Špony jsou dostupné ve více velikostech, tudíž je možné je nasadit jak dětem či ženám s malými chodidly a nehty tak na mužské velké a široké nehty.